Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Areál Stachelbergu rozvíjí informační systém.

         Již před několika lety jsme na Stachelbergu zahájili budování nového informačního systému formou velkých panelů v kvalitních dřevěných rámech. Nejprve to byl hlavní panel přímo u silnice. Na něj v roce 2017 navázal panel s obrázkovou mapou areálu stachelberské tvrze.

         Letos jsme se rozhodli postavit další velký oboustranný panel. Jeho obsahem bude informace o naučné stezce "Opevněné Trutnovsko",

o pěchotním srubu T- S 73 (muzeum) a sousedícím objektu lehkého opevnění. Dřevěnou konstrukci panelu vytvořil doslova na koleně Jirka Valenta. Umístili jsme ho v centru areálu. Tady bude východiště naučné stezky.  Na obsahu a grafice nového panelu se nyní pracuje.

         V tomto roce jsme také v areálu tvrze přešli na nový typ kovových  informačních šipek na kovových nosných tyčích.

         Místo dlouhých popisů raději několik fotografií.

 

 

Stojan jsme umístili pod velkými smrky nad objektem našeho muzea. Po ukotvení panelu přišla na řadu střešní krytina ... Tady hlavní kus práce odvedl Lukáš Tomko. Pak nastoupilo srovnání terénu a dlažba. Tady většinu práce zastali Jirka Valenta, Marek Šikola a Kuba Ceral. Vypomohl také Vlasta Tomko. První obrubník - hlavně aby byl ve váze. Nejprve výkopy, hned za nimi obrubníky. Každý betonový kus nesedí - tak se musí řezat. Zahrádka z obrubníků je hotová .... .... začíná se dláždit. ..... Teď ještě schod .... .... a je hotovo. Teď čekáme už pouze na samotný panel - to bude ovšem nějaký čas trvat. Letos na jaře jsme přebudovali systém orientačního značení - nové kovové šipky na kovových stojanech. Samotná informace je na  fólii, kterou Marek Šikola právě lepí na jednu ze šipek. Začátek naučné stezky u pěchotního srubu T-S 82. Orientační šipky uprostřed stachelberského areálu.

Provozní doba

otvíráme
30. - 31. března
duben
sobota, neděle
květen
sobota, neděle, svátek
 
otevřeno
10-17 hod., březen,duben 10-16 hod.
 

Vstupné

Dospělí
120,-
Děti (6-15 let)
60,-
Rodinné vstupné: 300,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
 
 
 
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet