Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Další úpravy řopíku.

Utajená obrana "železné opony" - dnes velmi frekventovaný pojem, který znamená rozvoj celé další oblasti české bunkrologie. Jedná se o řadu zcela nových objektů postavených v Československu se vznikem studené války a dále o rekonstrukci a nové vyzbrojení původních pevností z let 1935 - 1938.

     Jak už jsme vloni informovali, právě rekonstrukci jednoho lehkého objektu vzor 37 ("řopíku") do podoby z šedesátých let minulého století provedl v areálu stachelberské pevnosti na své náklady přítel Josef Macek. Pevnůstku typu D (D1,č.59) vyčistil, omítl a vybílil vnitřní stěny. Na své náklady zakoupil výzbroj a výstroj - univerzální kulomet vz.59, samopal vz.58, univerzální lafetu UL 1 a řadu dalších součástek. Některé prvky (ruční ventilátor) poskytl Stachelberg.  

     Letos jsme pokročili dále a řopík dostal kamufláž připomínající šedesátá léta. Současně je rekonstruován systém zákopů v jeho těsné blízkosti.

 

Výzbroj z šedesátých let. Univerzální kulomet vz.59 ve střílně. Řopík dostává nový nátěr. Úprava kamufláže do podoby z šedesátých let. Pohled z týlu. Je vidět i nová rekonstrukce zákopů.

Provozní doba

otvíráme
30. - 31. března
duben
sobota, neděle
květen
sobota, neděle, svátek
 
otevřeno
10-17 hod., březen,duben 10-16 hod.
 

Vstupné

Dospělí
120,-
Děti (6-15 let)
60,-
Rodinné vstupné: 300,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
 
 
 
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet