Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Kácení lesa kolem pěchotního srubu T-74

Příprava nového projektu.

Po výstavbě rozhledny, která, doufejme, úspěšně proběhne příští rok, připravujeme další projekt, který zásadně změní provoz celého Stachelbergu. Bude to výstavba nové provozní budovy na základové desce pěchotního srubu T 74.

V této době se zpracovává projekt. Využili jsme však toho, že v okolním lese právě provádějí velkou probírku porostu a nechali jsme vykácet les kolem základové desky pěchotního srubu T-74. Tím jsme v podstatě celou akci výstavby provozní budovy zahájili.

Díky mohutnému nasazení techniky - stroj Harvester a nakladač – byly desítky vzrostlých smrků kolem základové desky bunkru pokáceny a pořezány doslova během několika hodin 30. října 2013. Páskou jsme vyznačili pozůstatky polního opevnění z roku 1938, aby nám ho stroje nezničily – vše zůstalo zachováno.

Ihned v následujících dnech jsme (už vlastními silami) zahájili pálení klestu, abychom okolí bunkru vyčistili. Tato práce nám bude trvat podstatně déle než kácení lesa.

Pro dokreslení opět několik fotografií.

 

 

 

Vpředu Harvester (lesoplundra), vzadu nakladač. Harvester v akci - popadl strom a už ho kácí. Ihned ho odkůruje. Se stromem si pohrává jak s klackem. Ještě ve vzduchu ho rozřeže. Už kácí další strom. Opět si ho odvětví a odkůruje..... ..... a rozřeže. Pak nastoupil nakladač..... .... dřevo z lesa vytahal....... .... a srovnal do úhledných metrů. Vyznačené zákopy z roku 1938 - kolem se kácelo. Základová deska T 74 v minulých letech .... .... ještě jednou. Dřívější pohled z výšky. Teď už pohled po odkácení. Les ustoupil zhruba o 8 metrů. Bříza s panelem vlevo stála dříve na kraji lesa. Les ustoupil i na druhé straně bunkru. Ihned po kácení jsme začali pálit klest. Foto-267 Přes velkou hromadu popela...... ... se podařilo spálit jen asi pětinu klestu. Takže příští sobotu pokračujeme.

Provozní doba

otvíráme
30. - 31. března
duben
sobota, neděle
květen
sobota, neděle, svátek
 
otevřeno
10-17 hod., březen,duben 10-16 hod.
 

Vstupné

Dospělí
120,-
Děti (6-15 let)
60,-
Rodinné vstupné: 300,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
 
 
 
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet