Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Maximum pro bezpečnost návštěvníků.

            Stachelberg je jedinou pevností v České republice, která umožňuje přístup do teprve vylámaného a ještě nevybetonovaného podzemí. Návštěvník si tak učiní představu o postupu jeho výstavby - od výlomů, přes tesařské práce až po vlastní betonáž chodeb a sálů. Tady ovšem hraje zásadní roli bezpečnost návštěvníků, které v posledních letech věnujeme maximální pozornost a také finanční prostředky.

            Zaměřili jsme se především na zajištění stropů u chodeb a sálů, kudy návštěvník prochází. To děláme formou kovového pletiva, které je do stropů přichyceno pomocí půl metru dlouhých hmoždin. Vloni a letos jsme tak zabezpečili část nejfrekventovanějších úseků prohlídkové trasy a příští rok budeme pokračovat. Nejedná se o levnou záležitost - zajištěná plocha stropu deset krát deset metrů nás stojí čtvrt milionu. Zatím jsme pokryli plochu zhruba za půl milionu, z toho polovinu platilo Občanské sdružení Stachelberg, polovina je z dotace Královéhradeckého kraje. Práce provádí odborná organizace - Báňská záchranná služba Odolov. Několik fotografií pro ilustraci:

 

Báňská záchranka při práci - v popředí již zajištěná část stropu. Vyvrtání díry pro každou  z desítek hmoždin je namáhavá práce. Strop frekventované křižovatky postupně dostává síťové zajištění..... Foto-285 Při vhodném nasvícení není síťovina příliš vidět.

Provozní doba

otvíráme
30. - 31. března
duben
sobota, neděle
květen
sobota, neděle, svátek
 
otevřeno
10-17 hod., březen,duben 10-16 hod.
 

Vstupné

Dospělí
120,-
Děti (6-15 let)
60,-
Rodinné vstupné: 300,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
 
 
 
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet