Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Maximum pro bezpečnost návštěvníků.

            Stachelberg je jedinou pevností v České republice, která umožňuje přístup do teprve vylámaného a ještě nevybetonovaného podzemí. Návštěvník si tak učiní představu o postupu jeho výstavby - od výlomů, přes tesařské práce až po vlastní betonáž chodeb a sálů. Tady ovšem hraje zásadní roli bezpečnost návštěvníků, které v posledních letech věnujeme maximální pozornost a také finanční prostředky.

            Zaměřili jsme se především na zajištění stropů u chodeb a sálů, kudy návštěvník prochází. To děláme formou kovového pletiva, které je do stropů přichyceno pomocí půl metru dlouhých hmoždin. Vloni a letos jsme tak zabezpečili část nejfrekventovanějších úseků prohlídkové trasy a příští rok budeme pokračovat. Nejedná se o levnou záležitost - zajištěná plocha stropu deset krát deset metrů nás stojí čtvrt milionu. Zatím jsme pokryli plochu zhruba za půl milionu, z toho polovinu platilo Občanské sdružení Stachelberg, polovina je z dotace Královéhradeckého kraje. Práce provádí odborná organizace - Báňská záchranná služba Odolov. Několik fotografií pro ilustraci:

 

Báňská záchranka při práci - v popředí již zajištěná část stropu. Vyvrtání díry pro každou  z desítek hmoždin je namáhavá práce. Strop frekventované křižovatky postupně dostává síťové zajištění..... Foto-285 Při vhodném nasvícení není síťovina příliš vidět.

Provozní doba

květen
sobota, neděle, svátek
červen
čtvrtek až neděle
červenec, srpen
denně kromě pondělí
září
sobota, neděle, svátek
říjen
sobota, svátek
listopad-prosinec
sobota (pouze 13:00)
24. - 31. prosince
13:00
 
Otevřeno:
10-17 hod.
 

Vstupné

Dospělí
100,-
Děti (6-15 let)
50,-
Rodinné vstupné: 250,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
Eichler
737 529 753
eichler[a]stachelberg.cz
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet