Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Před letní sezónou 2015.

V sobotu 4. dubna jsme se sešli na další plánované brigádě před sezónou. Účastnilo se nás celkem dvanáct.  Práce se zaměřily na poslední úpravy v podzemí - opět v sálech pod dělovou věží T 75. Především jsme natáhli kovové sítě na nově vybudovanou ochrannou konstrukci nad návštěvníky v prvním muničním sále a konstrukci z velké části natřeli.

Dále jsme rozebrali úzký chodník do druhého sálu, odkopali okolní terén a chodník podstatně rozšířili - odstranilo se tím nejužší místo  prohlídkové trasy v podzemí. Současně byla navezena vrstva nového štěrku na celou podlahu druhého  sálu.

Tím rozhodující práce v podzemí skončily. V neděli a v pondělí zde proto začala úplně poslední práce před sezónou -  mytí dlaždicových podlah tlakovou vodou.

Současně s tím ovšem probíhaly i přípravy na sezónu v expozici v pěchotním srubu T 73: nátěry plechů, čištění panelů a řada dalších drobnějších, ale potřebných prací.

Natahujeme kovové sítě na ochrannou konstrukci. Jde to ztuha... ... ale na výsledek je radost pohledět. Současně celou konstrukci natíráme. Rozebíráme úzký chodník do druhého muničného sálu. Po dvou hodinách práce je tu široký chodník, který už nebude brzdit návštěvnické prohlídky. Navážíme spoustu koleček štěrku.... ....výsledkem je nová štěrková podlaha v druhém muničním sále. Začíná mytí podlah tlakovou vodou - na vozíku v barelech je zásoba vody. Spousta vodní tříště - neklamné znamení, že se v podzemí myjí podlahy.

Provozní doba

květen
sobota, neděle, svátek
červen
čtvrtek až neděle
červenec, srpen
denně kromě pondělí
září
sobota, neděle, svátek
říjen
sobota, svátek
listopad-prosinec
sobota (pouze 13:00)
24. - 31. prosince
13:00
 
Otevřeno:
10-17 hod.
 

Vstupné

Dospělí
100,-
Děti (6-15 let)
50,-
Rodinné vstupné: 250,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
Eichler
737 529 753
eichler[a]stachelberg.cz
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet