Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Příprava letní sezóny 2015 běží naplno.

    Jak je na Stachelbergu zvykem, pořádá se během zimy kromě běžné sobotní práce vždy několik větších brigád. Jedna z nich proběhla v sobotu 7. února. Nahoře byl krásný slunečný den, ale nás čekala celodenní práce padesát metrů pod zemí. Sešlo se celkem 13 brigádníků, takže obědvat v kasematě se muselo na etapy.

    Práce v podzemí pevnosti se soustředily jednak na stavbu lešení pro báňskou záchrannou službu, protože v půlce února sem nastoupí její pracovníci a budou kovovými sítěmi zajišťovat další části stropu nad návštěvnickou trasou. Vedle toho se rozběhly rekonstrukční práce na elektroinstalaci v kasárnách, kde se už během sezóny 2014 začaly projevovat problémy. Kromě toho jsme zahájili práce na úpravě nově vzniklého prostranství před kancelářským sálem pod dělovou věží. Pokračoval také přesun chodníkových dlaždic z bunkru do podzemí. Zimní náladu na povrchu i práce v podzemí přibližuje několik fotografií.

Krásné ráno z rozhledny Eliška na Stachelbergu. Pohled na Vraní hory. Uprostřed snímku je Libavské sedlo - zemská brána mezi Polském a českým vnitrozemím. Pohled z Elišky k Rýchorám (východní Krkonoše). Pod rozhlednou naše auta zapadlá v závějích - dál už se musí pěšky. Zavátá cesta k bunkru na Stachelbergu. Tady se projede buď za frézou nebo až na jaře. Daleko méně romantický pohled z Elišky k Janskému vrchu, kde krásnou přírodní scenérii rozbily dva mohutné větrníky - každý přes 100 metrů výšky. Teď už z podzemí: Stavba lešení před druhým muničním sálem pod dělovou věží. Foto-367 Síť bude chránit levou polovinu stropu - tady vede přístupová cesta do sálu. Lešení je připraveno. Úprava prostranství před kancelářským sálem - sem přijde dlažba. Část prostranství je vydlážděna, vybudováno nové zábradlí i osvětlení. Rekonstrukce elektroinstalací v kasárnách, zároveň se instalují i nová úsporná světla. Úspěšná brigáda končí - zimní soumrak nad Stachelbergem.

Provozní doba

otvíráme
30. - 31. března
duben
sobota, neděle
květen
sobota, neděle, svátek
 
otevřeno
10-17 hod., březen,duben 10-16 hod.
 

Vstupné

Dospělí
120,-
Děti (6-15 let)
60,-
Rodinné vstupné: 300,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
 
 
 
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet