Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Příprava sezóny 2019.

Nová železniční točna v podzemí.

         Silvestrovské petardy sotva odezněly, ale na bránu Stachelbergu už klepe nová sezóna - zatím v podobě rekonstrukčních prací a při výstavbě nových či rozšiřování stávajících atraktivit.

         Jednou z nich je i replika stavební železnice v podzemí tvrze. Ta existuje již řadu let. Teď jí hned o prvním víkendu nového roku přibyla nová točna, přivádějící koleje do tzv. pomocného sálu. Vlastní točnu svařil Jirka Valenta již předem v dílně. V podzemí jsme nejprve v potřebném úseku rozbourali stávající dlažbu. Pak jsme položili a vyvážili točnu a k ní přivedli na pražcích kolejnice. Mezi nimi jsme následně vytvořili dřevěné chodníky. Pak už Marek Šikola nařezal a položil podél kolejnic dlaždice a bylo hotovo. Už jen pár fotografií pro dokreslení.

 

Nová točna na čerstvě rozbourané dlažbě.... Nyní točna v detailu. Jirka Valenta provádí poslední svářečské práce. Mirek Kejzlar s Markem Šikolou připevňují nové kolejnice k pražcům. Teď ještě Mirek Kejzlar štěrkem podsypává budoucí dřevěný chodník Samotné kolejiště s dřevěným chodníkem je právě hotové.... .... a takhle Marek Šikola dotvořil okolní dlažbu.... .... Návštěvníci mohou vstoupit. Současně jsme opravili některé, od tisíců návštěvníků prošlapané, úseky chodníků.

Provozní doba

otvíráme
30. - 31. března
duben
sobota, neděle
květen
sobota, neděle, svátek
 
otevřeno
10-17 hod., březen,duben 10-16 hod.
 

Vstupné

Dospělí
120,-
Děti (6-15 let)
60,-
Rodinné vstupné: 300,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
 
 
 
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet