Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Světla nad bunkry 2018

         Před osmdesáti lety, v září 1938, vyvrcholilo československé drama. Tváří v tvář hrozbě útoku nacistického Německa vyhlašuje naše vláda 23. září mobilizaci československé branné moci. Vojáci tehdy s nadšením nastupují i na svoji chloubu - železobetonové pevnosti, které jsou rozhodnuti ubránit. Přišla mnichovská dohoda a konec všichni známe .....

       Přelomové chvíle naší historie, byť i tragické, je potřeba si připomínat. Zářijovou mobilizaci také jako moment velkého semknutí národa v jeho odhodlání bránit vlast.

      Také my, příznivci vojenské historie a československého opevnění ze Spolku Stachelberg, si tuto pohnutou historii připomeneme, a to již potřetí formou dobrovolné akce Světla nad bunkry. V sobotu 22. září 2018 o půl deváté večer nasvítíme pěchotní srub T-S 73 Polom na stachelberské pevnosti. Staneme se tak malým článkem  několika set v tu chvíli osvětlených bunkrů po celé délce naší bývalé pevnostní linie. Vzpomínku chceme umocnit (pokud to dovolí počasí) promítnutím filmu Uloupená hranice, který zachycuje právě dramatické události září 1938 v českém pohraničí. Kdo chcete tyto vzpomínkové chvíle strávit s námi, jste zváni a vítáni v sobotu 22. září 2018 na Stachelbergu u pěchotního srubu T-S 73 - naše muzeum. Menší občerstvení bude zajištěno, s sebou pro jistotu teplou deku či spacák. Těšíme se nashledanou.

..... V září 1938 stáli naši vojáci na hranici a čekali.... Dobře se podívejte na ty mladé kluky. To jsou naši dědové, vychovaní  k vlastenectví. Byli jsme a budem - tím do pevností vepsali svou víru v Československo.

Provozní doba

otvíráme
30. - 31. března
duben
sobota, neděle
květen
sobota, neděle, svátek
 
otevřeno
10-17 hod., březen,duben 10-16 hod.
 

Vstupné

Dospělí
120,-
Děti (6-15 let)
60,-
Rodinné vstupné: 300,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
 
 
 
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet