Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Začala příprava na letní sezónu 2015.

   Teprve Silvestrem se definitivně zavřely brány Stachelbergu pro rok 2014. Bez jakékoliv přestávky jsme hned od počátku ledna zahajili přípravu letní sezóny 2015. Jedná se o rekonstrukci podzemních chodeb a sálů pod dělovou věží T 75. Tady jsme museli zlikvidovat pohledově pěknou ukázku dřevěné výztuže podzemní chodby, kterou jsme postavili před několika lety. Byla však napadena plísní a hrozila zborcením. Místo ní jsme přes jeden z muničních sálů jako ochranu nad návštěvníky vybudovali kovovou konstrukci.     

      Naopak jsme zbourali zastaralou kovovou konstrukci před kancelářským sálem, neboť zde je ochrana návštěvníků nově zajištěna kovovými sítěmi, přichycenými přímo na strop sálu. Před kancelářským sálem se tak vytvořila široká plošina pro pohyb návštěvníků. Postup prací 17. a 24. ledna přibližuje několik fotografií. 

Dřevěná výztuž v chodbě a v sálu pod dělovou věží napadená plísní. Během chvíle byla z výztuže pouze hromada trámů a prken... ... a začalo odklízení. Během několika dnů byla místo ztrouchnivělé výztuže vybudována ochranná kovová konstrukce. Na ni ještě přijde pletivo. Současně byly přebudovány rozvody elektřiny a instalováno nové osvětlení. Byla též rozebrána zastaralá kovová konstrukce před kancelářským sálem... ...Tak vznikla velká volná plocha pro pohyb návštěvníků. Ještě je nutné ji vydláždit. Robert Pohl pracuje na nové elektroinstalaci v sálech pod dělovou věží. Jirka Valenta připevňuje kabelové vedení před kancelářským sálem. Mirek Kejzlar nakládá v šachtě na vrátek dlaždice k jejich dopravě do podzemí. Pepa Macek právě na dně šachty vyložil další zásilku dlaždic. Lukáš Weishaupl čeká na pokyn k vytažení vrátku.

Provozní doba

květen
sobota, neděle, svátek
červen
čtvrtek až neděle
červenec, srpen
denně kromě pondělí
září
sobota, neděle, svátek
říjen
sobota, svátek
listopad-prosinec
sobota (pouze 13:00)
24. - 31. prosince
13:00
 
Otevřeno:
10-17 hod.
 

Vstupné

Dospělí
100,-
Děti (6-15 let)
50,-
Rodinné vstupné: 250,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
Eichler
737 529 753
eichler[a]stachelberg.cz
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet