Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Zvelebujeme areál Stachelbergu.

      Jak jsme již uváděli, věnujeme v posledních letech podstatně větší pozornost úpravám pevnostního areálu na povrchu tvrze. Kromě větších projektů je to i řada drobnějších úprav, které ovšem dotvářejí celkový vzhled areálu.

      Již na podzim 2017 jsme zahájili opravu přístupové cesty přes špici lesa k pěchotnímu srubu  T-S 73 (muzeu). Nejprve jsme za pomoci techniky vytrhali kořeny okolních stromů, které znesnadňovaly chůzi po cestě a cestu urovnali. Následně jsme navezli vrstvu hrubšího štěrku. Postup práce i výsledek můžete vidět na fotkách.

      Již delší dobu pracujeme na rekonstrukci jednoho z řopíků do podoby jak ho upravili Němci pro případnou obranu proti postupující Rudé armádě na jaře 1945. Letos jsme k tomuto objektu opravili přístupovou cestu. Blíže opět na několika fotografiích.

 

Oprava cesty - nejprve vytrhat vystupující kořeny. Následně cestu urovnat. Podklad pro svrchní vrstvu štěrku je připravený. Takhle vypadá cesta po finální úpravě. Při úpravě přístupové cesty k řopíku jsme ve svažitém terénu provedli zahrazení boků cesty kulatinou a doplnění štěrkem. ..... Hotovo.

Provozní doba

otvíráme
30. - 31. března
duben
sobota, neděle
květen
sobota, neděle, svátek
 
otevřeno
10-17 hod., březen,duben 10-16 hod.
 

Vstupné

Dospělí
120,-
Děti (6-15 let)
60,-
Rodinné vstupné: 300,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
 
 
 
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet