Informace o objízdné trase na Stachelberg zde.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Cenný exponát do bunkru od Studnařství Poži

Dostali jsme pumpu Sigmund Royal.

Ve středu 11.2. jsme si udělali výlet do obce Spy a náhodou jsme si všimli, že tam nedaleko cesty na okraji vesnice stojí pumpa Sigmund Royal. Tato pumpa se používala v těžkém opevnění pro zásobování bunkru vodou a je to v současné době těžko sehnatelný kousek. Už dlouhou dobu jsme se takovou snažili někde najít, ale doteď bezúspěšně. 

Hned na místě jsme kontaktovali majitele, pana Žižku, a ten se rychle rozhodl našemu muzeu pumpu darovat. Upustil tak od původního záměru ji zrenovovat a vystavit před svou firmou. Dal přednost tomu, aby udělal obrovskou radost několika nadšencům a mohli ji v budoucnu obdivovat naši návštěvníci. Hned druhý den, ve čtvrtek, jsme si pro pumpu jeli. Pan Žižka nám spolu se zaměstnanci jeho společnosti pomohl pumpu demontovat a naložit. Poskytl nám na to i techniku a jejich pomoc nám velice pomohla. Po naložení jsme pumpu převezli k nám do skladu, kde zatím čeká na renovaci.

My bychom tímto velice rádi poděkovali společnosti POŽI a panu Žižkovi. Taková ochota je v dnešní době opravdová vzácnost a my si ji velice vážíme. Děkujeme!