Muzeum je aktuálně uzavřené. Těšíme se na vás v dubnu 2023!

Cenný exponát do bunkru od Studnařství Poži

Dostali jsme pumpu Sigmund Royal.

Ve středu 11.2. jsme si udělali výlet do obce Spy a náhodou jsme si všimli, že tam nedaleko cesty na okraji vesnice stojí pumpa Sigmund Royal. Tato pumpa se používala v těžkém opevnění pro zásobování bunkru vodou a je to v současné době těžko sehnatelný kousek. Už dlouhou dobu jsme se takovou snažili někde najít, ale doteď bezúspěšně. 

Hned na místě jsme kontaktovali majitele, pana Žižku, a ten se rychle rozhodl našemu muzeu pumpu darovat. Upustil tak od původního záměru ji zrenovovat a vystavit před svou firmou. Dal přednost tomu, aby udělal obrovskou radost několika nadšencům a mohli ji v budoucnu obdivovat naši návštěvníci. Hned druhý den, ve čtvrtek, jsme si pro pumpu jeli. Pan Žižka nám spolu se zaměstnanci jeho společnosti pomohl pumpu demontovat a naložit. Poskytl nám na to i techniku a jejich pomoc nám velice pomohla. Po naložení jsme pumpu převezli k nám do skladu, kde zatím čeká na renovaci.

My bychom tímto velice rádi poděkovali společnosti POŽI a panu Žižkovi. Taková ochota je v dnešní době opravdová vzácnost a my si ji velice vážíme. Děkujeme!