V listopadu a prosinci vypravujeme každou sobotu do podzemí jednu prohlídku od 13:00. 

Máme nové webové stránky od přátel z wpj

SPUSTILI JSME NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY PEVNOSTI STACHELBERG

Dnes jsme po více než půlroční práci konečně spustili nové stránky našeho muzea. Se starými  jsme nebyli zrovna spokojeni, a tak jsme domluvili spolupráci s našimi přáteli ze studia wpj. I když už běžně vůbec webové stránky nedělají a soustředí se pouze na e-shopy, vyhověli nám a pomohli. Dokonce nám stránky vytvořili za velmi přátelskou cenu, za což jim patří velké díky.

Našim hlavním cílem bylo vyhovět jak běžným návštěvníkům, tak ale i zájemcům o opevnění. Proto jsme se rozhodli web "rozdělit na dvě vrstvy". To v podstatě znamená, že nejdříve narazíte na jednoduché základní informace, ale pokud se proklikáte dále, dozvíte se i velice podrobné informace o jednotlivých bunkrech. 

A jak práce probíhala? Nejdříve jsme dali do kupy zhruba strukturu, probrali jsme ji s odborníky z wpj a pak dlouhou dobu psali texty. Na začátku letošního roku už nám grafici navrhli konkrétní podobu, která se nám hned zalíbila. Po odsouhlasení grafiky už hned začali pracovat kodéři, kteří přesně 1:1 nasadili grafiku na funkční stánky. My už jsme pak sami dodali naše texty, fotografie a obrázky. Zhruba měsíc jsme pak začali vše interně testovat a ladit detaily. Teď je podle našeho názoru vše připraveno k použití.

Podařilo se nám na stránky dostat mnoho funkcí a informací. Hned na úvodu se dozvíte, zda máme tento a následující den otevřeno. V Areálu si můžete prohlédnout interaktivní mapu celého okolí muzea a vůbec vše, co se u nás nachází. Každý velký bunkr má svou vlastní stránku. V Našem týmu se seznámíte s průvodkyněmi a průvodci, členy spolku, ale i sponzory muzea. Historii jsme zpracovali do přehledné časové osy, ve které se stručně dozvíte všechny důležité milníky Stachelbergu. Nově si také větší skupiny osob mohou objednávat prohlídky přes objednávkový formulář. Ukázku toho nejdůležitějšího si můžete prohlédnout na fotografiích níže, nebo vše přímo na webu.

Doufáme, že se vám náš nový web líbí a najdete na něm vše, co budete potřebovat!