Střílna pro kanon L1 je kompletně hotová

STŘÍLNA PRO KANON L1 JE KOMPLETNĚ OPRACOVANÁ A SMONTOVANÁ.

Po delší odmlce přinášíme konečně novinky ohledně odlité střílny pro kanon L1. Během prázdnin byly odlitky převezeny ze slévárny do strojírny. Tam se nejdříve musel vytvořit program, podle kterého pak díly byly postupně opracovány.  Některé plochy bylo potřeba srovnat - například spoje jednotlivých dílů nebo plochu, na které by měla sedět lafeta s kanonem L1. Jinde se musely vyfrézovat různé otvory či závity. Na každém dílu trvala práce několik hodin.

Poté, co se podařilo opracovat všechny tyto díly přichází kritický okamžik. Střílnu je potřeba smontovat dohromady a vše musí sednout na milimetr přesně... Naštěstí to vyšlo a bez problému šlo střílnu sestavit. Na výsledek je radost pohledět. 

Vzhledem k tomu, že je to vůbec první takto odlitá střílna od dob výstavby našeho opevnění, samozřejmě se objevily menší drobnosti, které na 100% nesedly. Naštěstí jsou to však jen kosmetické detaily, se kterými se při prvním pokusu musí počítat a celkově to vyšlo podle našeho názoru výborně.

Aktuálně máme střílnu složenou v našem skladu, kde čeká na natření základovou barvou. I když jsme původně střílnu chtěli osadit ještě v letošním roce, vzhledem k několika okolnostem to musíme odložit až na příští rok. Doufáme, že se nám to podaří a i vy ji tak budete moct brzy spatřit naživo.