Informace o objízdné trase na Stachelberg zde.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Vyrábíme zárubně pancéřových dveří

DALŠÍ PANTY OD MILANA A JEHO KOLEGŮ.

Nedávno jsme zveřejňovali příspěvek o výrobě pantů pro první pancéřové dveře a šupáků pro jejich zavírání. Jak jsme na konci avizovali, projednávali jsme výrobu pantů i pro druhé dveře. Sami jsme nečekali, jak rychle se situace vyvine. Milan i s jeho kolegy se do práce opřeli a neuvěřitelnou rychlostí nám je vyrobili. Výrobu opět ilustruje galerie níže, i když teď už je o něco stručnější, protože celý postup popisuje jiný příspěvek. Tyto panty se oproti těm prvním téměř neliší. Jsou jen uzpůsobené na jinou tloušťku dveří. Druhé dveře mají totiž jen poloviční tloušťku, a to 15mm.

Opět mockrát děkujeme za obrovskou pomoc! Vážíme si toho. :)


ZAČALI JSME VYRÁBĚT ZÁRUBNĚ.

I my už jsme se pustili do práce a začali vyrábět zárubně pro oboje dveře. Museli jsme jednotlivé profily nařezat na správnou délku a na milimetr přesně některé části smontovat dohromady. Zárubně se skládají ze dvou rámů. Na tom menším je po celé jeho délce připevněné z vnější strany kožené těsnění. To je přišroubované neuvěřitelně velkým množstvím malých šroubků. Museli jsme v v tomto rámu tak vyřezat mnoho závitů. Na větším z obou rámů jsou zase namontované panty dveří a také vzpěry do zdi. Ty zaručují větší pevnost, aby zárubně vydržely na svém místě při případném vnějším výbuchu.

Poté, co se nám podařilo vyrobit všechny díly, bylo nutné je přesně sesadit dohromady a poté i pečlivě svařit. Během několika dní se nám podařilo oboje zárubně vytvořit. Máme je tak kompletně hotové a až na pár detailů připravené k převozu a osazení na objekt T-S81a.

Postup práce opět můžete sledovat na fotogalerii níže.