Informace o objízdné trase na Stachelberg zde.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Osadili jsme pancéřové dveře

OBJEKT T-S 81A DOSTAL NOVÉ PANCÉŘOVÉ DVEŘE!

V první polovině října jsme se mimo jiné pustili do další práce na T-S 81a. Na objekt jsme převezli pancéřové dveře a ,,došoupali" je dovnitř. Vzhledem k jejich ne zrovna malé váze si to vyžádalo několikačlenný tým. Nakonec se nám je do bunkru podařilo dostat a začala příprava osazení do dříve zabetonovaných zárubní. Po nasunutí a vyzvednutí heverem jsme je dostali do správné pozice a mohli konečně uplatnit panty. Ty jsme sestavili dohromady a jejich otočnou část přivařili k samotným dveřím. Poté už následovalo uvolnění podepření dveří a první pokus o jejich otevření.

A podařilo se! Dveře krásně drží a jdou bez problému otevírat i zavírat. Z důvodu zabezpečení jsme se rozhodli malinko odchýlit od původních výkresů a umístit do dveří zámek. Díky tomu je tak budeme moct zvenčí uzamknout a zabránit vstupu do objektu nezvaným návštěvníkům. V zárubních jsme také vytvořili otvory pro zasouvání šupáků, dveře tak jdou i zevnitř bezpečně uzavřít.

Na dveřích je ještě stále dost práce, aby byly kompletně ustrojené. Je potřeba je doplnit o dalších několik aktuálně chybějících součástek a opatřit je finálním svrchním nátěrem. 

Některé dílky nám stále chybí. Pokud tak jste, nebo máte ve svém okolí nějaké šikovné nástrojaře či zámečníky, kteří by byli ochotni nám s výrobou různých součástek (nejen ke dveřím) za nějaké přátelské ceny pomoct, velmi to oceníme! Pár takových přátel, kteří nám pomáhají, už máme a jejich pomoci si upřímně vážíme.

K bunkru už dorazilo pravé podzimní počasí.

VÝROBU PANCÉŘOVÝCH DVEŘÍ SPOLUFINANCOVALO