Informace o objízdné trase na Stachelberg zde.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Osadili jsme střílnu pro dvojče TK

OSADILI JSME STŘÍLNU PRO DVOJČE TĚŽKÝCH KULOMETŮ.

O posledním říjnovém pátku a sobotě se u nás na bunkru konala větší pracovní akce. Hlavní cíl byl jasný. Vybourat starou střílnu pro dvojče těžkých kulometů a osadit novou. Kromě toho ale také uklizení okolí objektu T-S 81a a nařezání dřeva na topení.

Celé akci předcházela příprava bednění pro betonové ozuby. To vyrobili Marek s Jirkou několik týdnů před osazováním. Samotná akce pak začala v pátek o půl osmé ráno. Celkem 12 nás dorazilo na objekt a pustili jsme se do bourání. Postupně jsme se střídali u sbíječky a odlamovali kousky betonu. Chvílemi pomohla i palice nebo úhlová bruska uříznutím části armatury. Neustálé burácení centrály a sbíječky bylo přerušeno pouze občasným zaražením špice do betonu, nebo pauzou na občerstvení. Po několika hodinách práce se nakonec zadařilo a střílna povolila. Následovalo pak ještě zvětšení otvoru na potřebný rozměr a mohlo začít samotné usazování do správné polohy.

Přes trámky jsme střílnu nasunuli do otvoru a vyzvedli na své místo. Zvenčí jsme ji přivařili, aby se už nehnula a mohlo dojit k odstranění trámků, na kterých původně držela. Pak už jsme se pustili do výroby bednění a míchání betonu. První část jsme vybetonovali už v pátek, zbytek pak v sobotu. Tím pracovní akce úspěšně skončila. Následující víkend pak došlo k odbednění. 

Celá akce byla opravdu vydařená. Děkujeme všem jejím účastníkům za pomoc! Už teď se těšíme na příští rok a podobnou akci, ale s o trochu větším sourozencem této střílny. :)


VÝROBU STŘÍLNY SPOLUFINANCOVALO