V listopadu a prosinci vypravujeme každou sobotu do podzemí jednu prohlídku od 13:00. 

Dostaňme pevnostní kanon zpět domů!

NÁVRAT PEVNOSTNÍHO KANONU DO ČR

Už několik let se snažíme v zahraničí najít a získat pro naše muzeum velmi cenný exponát – originální pevnostní kanon vyráběný Škodovými závody. Tyto kanony, umístěné v objektech pohraničního opevnění, nás měly chránit před agresí armád hitlerovského Německa. Aktuálně se nám vyskytla naprosto jedinečná příležitost ho zakoupit od sběratele ze zahraničí – jedná se o nečekanou a časově omezenou nabídku. Rádi bychom tak zbraň L1 zakoupili a vrátili do své vlasti, České republiky, kam také skutečně patří.

I při zapojení všech našich rodinných rozpočtů a prodeji některých méně potřebných exponátů z depozitáře muzea nejsme bohužel schopní dát kupní cenu dohromady. Proto jsme se rozhodli požádat o pomoc veřejnost, fanoušky opevnění a vojenství celkově. Pokud máte zájem se podílet na tomto jedinečném projektu a pomoct nám splnit si sen, podívejte se, prosím, na tento odkaz. Samozřejmě vám chceme za vaši podporu nabídnout něco na oplátku. :) Připravili jsme si pro vás nejrůznější odměny, od drobných upomínkových předmětů, až po velké zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Vše si můžete prohlédnout na stránce kampaně. 

Na získání peněz nemáme moc času, konkrétně maximálně 90 dní. Do té doby máme nákup pojištěn smlouvou. Sběratel je ochotný nám dát nám tento čas, abychom měli šanci finance posbírat. Pokud se nám však nepodaří do dvou měsíců vybrat dostatek peněz, bude kanon bohužel prodán jinému zahraničnímu sběrateli či muzeu a do České republiky se pravděpodobně už nikdy nevrátí…


Odměny za příspěvky

CO MŮŽETE ZA PODPORU DOSTAT

A mnoho dalšího...

Moc děkujeme všem za pomoc!