Informace o objízdné trase na Stachelberg zde.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Nové informace a fotografie kanonu L1

DOSTAŇME PEVNOSTNÍ KANON ZPĚT DOMŮ! - NOVÉ INFORMACE A FOTOGRAFIE L1

Jelikož jsme společně překročili ve sbírce ,,Dostaňme pevnostní kanon zpět domů!" hranici tři čtvrtě milionu, to znamená 75% z cílové částky kampaně, plníme svůj slib a zveřejňujeme informace a fotografie kanonu, který máme možnost vrátit do České republiky.

Jak si můžete všimnout, jeho stav je opravdu pěkný. Některé díly jsou částečně zrenovované. I tak ale rozsáhlejší renovace byla nutná. Kanon je až na detaily kompletní, všechny složité a na výrobu náročné součásti tam jsou. Velmi příjemným překvapením pro nás také bylo, že je součástí nabídky dokonce i originální lafeta pro těžký kulomet a záměrný dalekohled. To jsou v dnešní době také vzácnosti.

Rádi bychom vám prozradili další velmi zajímavou informaci. Každý kanon má přidělené své vlastní výrobní číslo. Toto výrobní číslo je vyražené na každé významnější součástce zbraně a také na výrobním štítku, který byl na lafetě kanonu přišroubován. Výrobní čísla byla také přidělena k jednotlivým objektům našeho pohraničního opevnění.

Většina 4cm pevnostních kanonů vz. 36, nacházejících se v dnešní době v ČR, je „skládačka“. To znamená, že jsou sestaveny z několika kusů a součástky mají tudíž různá výrobní čísla. To by však neměl být případ tohoto kusu! Podle informací od sběratele by všechny součástky měly nést číslo 469. Toto číslo je dokonce i na dochovaném výrobním štítku, který si můžete prohlédnout. Podle dokumentů z archivu byl tento kanon přidělen k nepostavenému objektu číslo 5 v úseku Dyje. Konkrétně by byl instalován v levé střelecké místnosti.

Pokud i vy chcete připojit své jméno do seznamu lidí, kteří se zaslouží o návrat pevnostního kanonu do ČR, můžete se zapojit zde.

 Sebemenší příspěvek pomůže, společně to dokážeme!

AKTUÁLNÍ STAV

FOTOGRAFIE

ODMĚNY V KAMPANI