Budeme mít originální pevnostní kanon!

PROJEKT ,,DOSTAŇME PEVNOSTNÍ KANON ZPĚT DOMŮ!" ÚSPĚŠNĚ UKONČEN.

Dnes po 90 dnech od spuštění skončila sbírka na návrat pevnostního kanonu zpět domů. Jeden z největších projektů našeho spolku... Rádi bychom vše zhruba shrnuli a poděkovali vám za pomoc.

Když jsme dostali nabídku koupě téměř kompletní zbraně L1, proběhlo nám hlavou, že by bylo krásné kanon koupit, ale prostě na to nemáme. Pak nám ale začaly chodit fotografie, a když jsme viděli stav L1 a co všechno je součástí nabídky, bylo nám jasné, že pro získání kanonu musíme udělat vše. Promýšleli jsme různé možnosti a nakonec nás napadla jediná cesta, jak bychom mohli finance na nákup možná získat. Tou bylo vytvořit crowdfundingovou kampaň, požádat o pomoc naše fanoušky, vojenské nadšence, příbuzné a zkrátka obecně širokou veřejnost. 

Šance na úspěch nebyla vysoká, ale zkusit jsme to museli. Když se nám pak podařilo po desítkách hodin práce kampaň spustit, během prvních dvou dnů vybrat 100 000,-, prvního týdne 250 000,- a částka pořád rostla, někteří z nás měli i slzy v očích. Strašně moc si vážíme neskutečné podpory vás všech, co se do projektu zapojili a podpořili nás. Nakonec se nám to opravdu podařilo a dosáhli jsme stanoveného cíle, vybrali jeden milion korun. Dokonce jsme ještě stanovený cíl překonali a máme díky tomu i nějaké základní množství financí na renovaci kanonu.

Poděkování

Děkujeme moc všem, co se do projektu zapojili a poslali jakoukoliv částku. Některé je ale nutné jmenovat přímo. Největší díky patří těmto lidem a společnostem:

Jiří Vaněček - Člověk, který nám dlouhou dobu pomáhal s pátráním po L1 v zahraničí. Hned jak dostal nabídku na koupi tohoto kanonu, neváhal a okamžitě nás propojil s prodejcem. Pomohl také vymyslet způsob financování celého projektu. Bez něj bychom se ke kanonu vůbec nedostali.

Lukáš Klíma - Hlavní grafik celého projektu, vymyslel logo i úvodní fotografii sbírky. To on dal tvář všem předmětům, které jste si mohli koupit jako odměny za podopru.

Prodejce kanou ev. č. 469 - Sběratel, který nám byl ochotný vyhovět, dopřát čas na získání potřebných financí a neprodat kanon jiným zájemcům ze zahraničí.

Etewa s.r.o. - Generální partner projektu.

LUMANATOR s.r.o. - Generální partner projektu.

Pan R. M. z Českých Budějovic  - Generální partner projektu.

Seminka-chilli.cz  - Hlavní partner projektu.

Alza.cz a.s. - Partner projektu. 

ETIGRAF, s.r.o. - Partner projektu. 

Modelárna - NEMOŠICE s.r.o.  - Partner projektu. 

Pěší rota AZ plk.Čestmíra Šikoly u KVV Liberec - Partner projektu. 

Zaměstnanci Elektrárny Poříčí II - Partner projektu. 

Michal zástěra - Výroba a darování nášivek s logem projektu.

R & B Mědílek s.r.o. - Výroba a darování zdravé lahve 0,7l s logem projektu.

Unikněte do přírody - Výroba a darování venkovních únikových her Boj o československé pohraničí.

Vydavatelství Ivan Rillich - Výroba a darování magnetů s logem projektu.

Krkonošský deník, Trutnovinky, Novinky.cz, Krkonoše.eu - Mediální partneři.

Michal Šopor, Daniel Vávra, Michaela FIalová, Eduard Stehlík - Pomoc s propagací.

Donio s.r.o. - Na jejich systémech celá sbírka běžela. Jsme rádi, že je tu platforma, která je otevřená pro všechny projekty.

 wpj s.r.o. - Technická podpora.

 

Co bude dál?

Aktuálně musíme dořešit administrativu a počkat, až nám peníze  ze sbírky dorazí na účet. To bude nějakou dobu trvat. Pak teprve budeme mít finance na nákup a začneme řešit další kroky. Prosíme vás tedy o trpělivost, až budeme mít nějaké novinky, které vám budeme moct sdělit, samozřejmě to uděláme. :)

A kdy si budete moct začít užívat zakoupené odměny? I tady vás musíme požádat o trpělivost. V nejbližší době zadáme odměny do výroby. Až je budeme mít vyrobené, budeme vás informovat. Začneme je pak co nejdříve rozesílat, nebo připravíme na Stachelbergu k vyzvednutí.

Ti co mají nějakou zážitkovou odměnu, se také přes e-mail dozvědí, kdy a jak se budou moct dané akce zúčastnit. Čeká nás opravdu mnoho práce jak přímo s kanonem, tak s odměnami pro vás. Nejpozději v průběhu července však už určitě budete mít odměny přímo u sebe, nebo budete mít možnost si je vyzvednout na Stachelbergu.

DĚKUJEME!


PARTNEŘI

DÁRCI ODMĚN

SBÍRKA BĚŽELA PŘES PLATFORMU

TECHNICKÁ PODPORA