Kanon je doma!

SPOLEČNĚ JSME DOSTALI PEVNOSTNÍ KANON ZPĚT DOMŮ!

Po dlouhé době vám konečně přinášíme zprávu, na kterou asi mnoho z vás čekalo. Podařilo se nám konečně vyřešit veškerou administrativu a kanon L1 dostat domů! Trvalo to všechno delší dobu, než jsme původně čekali a objevilo se pár menších nečekaných problémů, ale hlavní je, že nakonec vše dobře dopadlo.

Policií ČR byl kanon posouzen jako zbraň kategorie D, tzn. zbraň nepodléhající registraci – znehodnocená, neschopná střelby. Aktuálně je L1 rozložená a čeká, až na ní začneme pracovat. Hlaveň a závěr je pak u zbrojíře na úpravě. V nejbližší době plánujeme celý kanon smontovat a cvičně nainstalovat do střílny, abychom ověřili, že vše sedí a kanon do střílny pasuje. Poté bude následovat pečlivá renovace originálních dílů a výroba několika součástí, které chybí. To nám bude samozřejmě nějakou dobu trvat. Budeme se ale snažit, aby byl kanon co nejdříve ve stavu, jakoby právě vyjel ze Škodovky, nainstalovaný v objektu a vy jste si ho mohli přijít prohlédnout. Průběžně budeme informovat. 😊Držte nám palce!

Děkujeme za podporu všem, kteří nás podpořili a umožnili nám tak vůbec tento náš velký sen uskutečnit.

Zvláštní poděkování pak patří společnostem Auto Trutnov a Etigraf za pomoc s dopravou a příslušníkům Policie ČR za vstřícnost a ochotu.

Níže se můžete pokochat několika fotografiemi, věříme, že vám udělají stejnou radost, jako nám. 

Rozložené součásti zbraně L1.

PS: Jelikož se vše podařilo nakonec až tak dobře, budeme pro vás mít ještě jedno překvapení. O tom ale až později, až se to podaří. :)

DĚKUJEME!


PARTNEŘI

Etewa s.r.o. - Generální partner projektu.

LUMANATOR s.r.o. - Generální partner projektu.

Pan R. M. z Českých Budějovic  - Generální partner projektu.

Seminka-chilli.cz  - Hlavní partner projektu.

Alza.cz a.s. - Partner projektu. 

ETIGRAF s.r.o. - Partner projektu. 

Modelárna - NEMOŠICE s.r.o.  - Partner projektu. 

Pěší rota AZ plk.Čestmíra Šikoly u KVV Liberec - Partner projektu. 

Zaměstnanci Elektrárny Poříčí II - Partner projektu.