Prohlídky probíhají standartním způsobem, s průvodcem. Ve vnitřních prostorech je nutno mít nasazený respirátor.

Novinky

Máme nové webové stránky od přátel z wpj 1.7.2021

Máme nové webové stránky od přátel z wpj

Dnes jsme po více než půlroční práci konečně spustili nové stránky našeho muzea. Se starými jsme nebyli zrovna spokojeni, a tak jsme domluvili spolupráci s našimi přáteli ze studia wpj. I když už běžně vůbec webové stránky nedělají a soustředí se pouze na e-shopy, vyhověli nám a pomohli, za což jim patří velké díky.

Číst více
Dvorští gymnazisté pomohli Stachelbergu 30.6.2021

Dvorští gymnazisté pomohli Stachelbergu

iž od roku 1956 funguje projekt Cena vévody z Edinburghu (dále DofE), který má své centrum i na našem gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem. Součástí DofE je dobrodružná expedice symbolizující zakončení několikaměsíčního snažení zúčastněných studentů. Naše sedmičlenná skupina se rozhodla vydat s krosnami na zádech na nedaleký Stachelberg, aby se o něm, jakožto nová dospívající generace, dozvěděla víc, než zná z vlastního povědomí.

Číst více
Návštěva z francouzského velvyslanectví 12.6.2021

Návštěva z francouzského velvyslanectví

V dubnu letošního roku jsme požádali o schůzku a spolupráci zástupce francouzské ambasády. Konkrétně pana podplukovníka Kopeckého, francouzského přidělence obrany. Nakonec jsme se domluvili, že se sejdeme u nás na Stachelbergu, 10. června. Pro čtyřčlennou francouzskou delegaci jsme připravili pětihodinový program.

Číst více
Postavili jsme nové sezení pro naše návštěvníky 7.5.2021

Postavili jsme nové sezení pro naše návštěvníky

Možná jste si při návštěvě našeho muzea o minulé sezóně všimli, že posezení u občerstvení není zrovna v ideálním stavu. V minulých dvou letech jsme prostor za bunkrem kompletně zrenovovali, postavili úplně nové hřiště, vydláždili parkoviště pro personál, zkulturnili okolí WC a vytvořili příchozí cestu k altánu.

Číst více
První kompletně odlitá střílna pro kanon L1 po 80 letech 31.3.2021

První kompletně odlitá střílna pro kanon L1 po 80 letech

Tak je to tady, máme odlito! Unikátní akce, kterou jsme zahájili před několika měsíci nezadržitelně postupuje kupředu. Poprvé, po zhruba 80 letech, ve slévárně odlili kompletní střílnu pro kanon L1 a naše muzeum tak bude prozatím jediné, které bude mít osazenou repliku vyrobenou původním postupem, odléváním. Celá sestava střílny teď váží téměř 1 300 kg.

Číst více
Pokračujeme v rekonstrukci šachty do podzemí 22.3.2021

Pokračujeme v rekonstrukci šachty do podzemí

Zase jsme pokročili s rekonstrukcí naší šachty do podzemí. Podařilo se nám sehnat štítek výrobce výtahů pro opevnění, nainstalovali jsme dveře do podzemí, začali s prací na elektroinstalaci a vymalovali.

Číst více
Další unikátní projekt na Stachelbergu! 14.3.2021

Další unikátní projekt na Stachelbergu!

Díky Modelárně Nemošice jsme zahájili výrobu odlévané střílny pro kanon L1. Jedná se o naprosto unikátní projekt, který zatím nikdo jiný nerealizoval.

Číst více
Cenný exponát do bunkru od Studnařství Poži 11.2.2021

Cenný exponát do bunkru od Studnařství Poži

Dostali jsme pumpu Sigmund Royal, která se používala jako zdroj pitné vody v objektech československého opevnění.

Číst více