Dělají na tom

Naši členové a pomocníci

Jsme spolek nadšenců do vojenské historie. Na bunkru děláme ve svém volném čase. Každý umíme něco trochu jiného. Někteří z nás vyhledávají spíš manuální práci, jiní dotáhnou administrativu. Dohromady tak tvoříme sehraný tým. 

Naší největší odměnou jsou slova chvály od návštěvníků a pohled na dobře odvedenou práci.
Pavel Holzknecht

předseda spolku

E: holzknecht@bunkry.cz

T: +420 731 629 531

Pavel je náš předseda. Zastupuje nás při všech důležitých jednáních. Pokud budete chtít něco řešit, pak nejspíše právě on vám může pomoci. Rád prozkoumává vojenské archivy a díky němu máme mnoho zajímavých dokumentů a výkresů.

Jiří Valenta

místopředseda spolku

E: tvrz.stachelberg@centrum.cz

T: +420 737 557 776

Jirku najdete asi nejčastěji zalezlého u nás v dílně. Podílí se na naprosté většině projektů. Není moc strojů a nástrojů, se kterými by to Jirka neuměl. V poslední době žije prací na rekonstrukci objektu T-S 81a.

Robert Pohl

místopředseda a pokladník spolku

E: pohl@stachelberg.cz

T: +420 725 605 934

Když na bunkru narazíte na Roba, pravděpodobně se bude zrovna někde šťourat v elektrice. Díky němu nám celé podzemí i vnitřek bunkru svítí. Mimoto se taky stará o naše finance, hlídá abychom moc neutráceli a bunkr se uživil.

Miroslav Kejzlar

člen spolku

E: kejzlarovi@seznam.cz

T: +420 776 172 350

Mirkovi na bunkru nikdo neřekne jinak, než Doktor. Náš bývalý předseda je stále jeden z nejaktivnějších členů týmu. Vězte, že pokud nás čeká nějaká nepříjemná práce, on se jí chopí jako první. Tělo i duše spolku Stachelberg. Nebýt jeho, nebyli bychom tam, kde jsme. 

Marek Šikola

péče o dárce, správa webu a soc. sítí

E: sikola@stachelberg.cz, sikolama@email.cz

T: +420 735 020 876

Když se u nás jako šestnáctiletý objevil, nikdo netušil, že přichází jeden z nejpracovitějších a nejvšestrannějších členů. Je obdivuhodné, co při svém mládí už dokázal pro spolek vytvořit a zorganizovat, kolik dotačních prostředků získat. Marek je obrazem budoucnosti Stachelbergu.

Vojtěch Škarytka

koordinátor průvodců

E: pruvodci@stachelberg.cz

T: +420 735 085 980

Vojta srší nápady a dobrou náladou, podílí se na mnoha projektech. Jeho nejdůležitějším úkolem je výběr těch, kdo vás u nás provedou. Pokud se s ním chcete potkat, zúčastněte se konkurzu na průvodce. 

Viktor Bočarov

člen spolku

Viktor je vystudovaný jaderný inženýr. Existuje málo věcí, ve kterých by se nevyznal. Ať už potřebujeme postavit železnici nebo uvařit pivo, víme na koho se obrátit. Vždy si můžeme být jisti perfektním výsledkem.

Karel Ježek

člen spolku

Karel na bunkru uplatňuje zkušenosti ze své profese. Umí úžasně svářet a výsledky jeho práce jsou vždy perfektní, narazíte na ně téměř na každém kroku. Na bunkru pracuje téměř od počátku rekonstrukce.

Jiří Horák

člen spolku

Jirka je jeden ze zakládajících členů spolku. Jeho precizní modely bunkrů můžete obdivovat u nás v muzeu. Velice dobře se také vyzná v telefonech a celý komunikační systém v bunkru a podzemí funguje jen díky němu.

Josef Macek

člen spolku

Pepan je velký pracant. Na bunkru tráví většinu svého volného času. Vděčíme mu za vystrojení řopíku "obrany železné opony" a vybavení podzemního úkrytu ÚŽ-6. Je to týmový hráč a potěší ho jakákoliv sladká dobrota.

Vaše jméno

budoucí člen spolku

Zajímají vás bunkry a chtěli byste pro ně také něco udělat? Chcete se podílet na něčem, co má smysl a ocení to desetitisíce dalších lidí? Jste kreativní, schopný a ochotný pomoci?

Tak se nám ozvěte na email, Facebook nebo Instagram. Rádi vás uvítáme v našem týmu!


Naši bývalí členové a spolupracovníci

ŽIVOT JDE DÁL, JEJICH PRÁCE ZŮSTÁVÁ

Jiří Valenta st.

bývalý člen spolku

Jeden ze zakládajících členů spolku. Jeho poctivost a zodpovědnost ho přímo předurčila k funkci pokladníka, kterou perfektně vykonával 25 let. On byl také tím, kdo na Stachelbergu od základu vybudoval celou elektroinstalaci. Navždy nás opustil v roce 2012.

 

Petr Valenta

bývalý člen spolku

Jeden ze zakládajících členů spolku. Jeho modelářské a elektrikářské znalosti a schopnosti byly pro nás přínosem hlavně v prvním období rekonstrukce Stachelbergu. Navždy nás opustil v roce 2011. 

Jaromír Tauchman

bývalý člen spolku

Jeden ze zakládajících členů spolku. Skromný, tichý. Pro Stachelberg odvedl za desítky let spoustu často drobné, ale velmi užitečné práce.  Znalec lehkého opevnění, ručních palných zbraní a především nábojů a munice. Navždy nás opustil v roce 2016.

 

Miroslav Žemlička

bývalý člen spolku

Mirek stál u samého zrodu bunkrologie na Trutnovsku v sedmdesátých letech minulého století. Zakládající člen spolku, jeho první předseda. Hodný, poctivý člověk. Výborný fotograf. Řada jeho dřívějších snímků z opevnění má dnes už historickou hodnotu. Navždy nás opustil v roce 2021.