Dělostřelecká tvrz
Stachelberg
vojenské muzeum

Aktuálně

» další novinky
Stachelberg na Facebook

Internetové připojení v areálu Stachelbergu zdarma
Největší dělostřelecká pevnost v Československu

Naučná stezka
„Opevněné Trutnovsko“

Rekonstruovaný pěchotní srub T- 63 v Libči - výsledek práce amatérských zájemců.Přivádí návštěvníky  na část linie těžkého a lehkého opevnění, která právě v těchto místech patří k nejmohutnějším pevnostním úsekům v bývalém Československu. Naučná stezka „Opevněné Trutnovsko“ prochází v délce více než sedmi kilometrů po linii těžkých objektů od pevnosti Stachelberg k pěchotnímu srubu T-S 63 na okraji obce Libeč. U každého objektu naučné stezky je umístěna informační tabule s jeho takticko-technickými daty, popisem bojového úkolu, palebným systémem a Pěchotní srub T-S 64, jeden z typických těžkých objektů na naučné 
stezce.výkresovou dokumentací. Na každé tabuli je také rozebrán určitý tematický problém, týkající se těžkého opevnění – např. výstavba pěchotních srubů, jejich odolnost, výzbroj, zásobování vodou, spojení mezi objekty, osudy opevnění po roce 1938 apod.

Pěchotní srub T-S 63 v Libči je skupinou zájemců rekonstruován do původní podoby, tedy včetně pancéřového zvonu, výzbroje a výstroje. Buduje se zde také ukázka vyzbrojené lehké pevnůstky.

Lesní jezero v bývalém kamenolomu Libeč - krásné místo pro  odpočinek v blízkosti naučné stezky.Naučná stezka vede zajímavým, většinou zalesněným, terénem a prochází přes malebné údolí říčky Ličná. Na trase je několik vyhlídkových míst, v obou výchozích bodech ( Stachelberg, Libeč) jsou autobusové zastávky a občerstvení. Naučnou stezku vybudovalo Občanské sdružení Stachelberg za finanční spoluúčasti města Trutnova. Fotogalerie »

Provozní doba

otvíráme
30. - 31. března
duben
sobota, neděle
květen
sobota, neděle, svátek
 
otevřeno
10-17 hod., březen,duben 10-16 hod.
 

Vstupné

Dospělí
120,-
Děti (6-15 let)
60,-
Rodinné vstupné: 300,-
odečítá se jedno dítě
 

Informace

Holzknecht
731 629 531
Kejzlar
776 172 350

Objednávky zájezdů

Holzknecht
731 629 531

holzknecht[a]bunkry[.]cz
 
 
 
UFFO - Společenské centrum Trutnovska
Kraj HK
BScom.cz
Areál Bret HD Internet