V rámci projektu ,,Dostaňme pevnostní kanon zpět domů!” jsme vybrali 1 064 500,-.
Děkujeme za podporu!

Stachelberg

Největší moderní pevnost v Čechách, jedna z největších v Evropě

STACHELBERG

Ochránce naší republiky před hrozícím útokem hitlerovského Německa.

Náš areál je unikátní komplex. Obrovská pevnost a další vojenské objekty. Nachází se tu i jeden z největších bunkrů v Čechách s historickou expozicí. V hloubce pak rozsáhlé podzemí. To vše tvořilo součást obranného valu, chránícího naši republiku před hrozícím útokem hitlerovského Německa.

23 000 turistů

Nás navštívilo v roce 2020

3,5 km dlouhá

Celková délka podzemních chodeb a sálů

52 m hluboko

Zavedeme vás hluboko do podzemí

34 let

Střežíme českou historii Stachelbergu

Novinky

Co se u nás aktuálně děje

Osadili jsme zvon pro těžký kulomet 15.5.2023

Osadili jsme zvon pro těžký kulomet

Před nedávnou dobu jsme informovali, že jsme si nechali vyrobit repliku zvonu pro těžký kulomet na objekt T-S 81a. Samozřejmě jsme nechtěli, aby zvon dlouho někde ležel a v podstatě hned po dokončení začali plánovat, co s ním dále. V první řadě bylo nutné vyřešit, čím vyplníme prostor mezi plášti. Repliky zvonů, které se touto technologií vyráběly. jsou vyplněny buď klasickým betonem, nebo montážní pěnou. Ani jeden materiál nám však nepřipadal ideální.

Číst více
Sraz vojenské techniky 2023 13.5.2023

Sraz vojenské techniky 2023

Po roce u nás opět spolek Vojenská vozidla Trutnov pořádá 20. května sraz vojenské techniky, už 8. ročník. Těšit se můžete na jízdy historickými vojenskými vozidly a proletět se vrtulníkem. Kromě toho si také můžete zkusit paintball, dát si guláš z polní kuchyně, prohlédnout si Tatry z Rallye Dakar, představení složek integrovaného záchranného systému a mnoho dalšího. Samozřejmě budeme mít také otevřeno naše muzeum.

Číst více
Budeme mít originální pevnostní kanon! 12.5.2023

Budeme mít originální pevnostní kanon!

Dnes po 90 dnech od spuštění skončila sbírka na návrat pevnostního kanonu zpět domů. Jeden z největších projektů našeho spolku... Rádi bychom vše zhruba shrnuli a poděkovali vám za pomoc.

Číst více
Recenze

Jak se vám u nás líbilo

Jaroslava Baštová

Kdo má rád vojenskou historii, bude s návštěvou pevnosti spokojený. Komentovaná prohlídka podzemím hlavní pevnosti byla vedená zkušeným a nadšeným průvodcem. U pevnosti je rozhledna Eliška s výhledem na okolní hory. Kolem hlavní pevnosti můžete okruhem asi 3 km navštívit řopíky. Některé jsou...

xZRZKAx

Hezké místo na výlet a procházku. Na své si přijdou kluci o holky. Uvnitř jsme kvůli pozdnímu příjezdu nebyli, ale zase jsme nepotkali živáčka a mělo to tak fajn atmosféru.

Martin uhlík

Líbilo se mi to moc, hlavně sestup do podzemí asi 35 metrů, poznáte historii výstavby, většinou nedokončené pevnosti, dá se platit kartou, nahoře vedle pevnosti občerstvení jídlo pití káva, hned vedle je rozhledna, a naučná stezka kolem dalších bunkrů.

Sledujte naše

Sociální sítě

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI