Stachelberg

Největší moderní pevnost v Čechách, jedna z největších v Evropě

STACHELBERG

Ochránce naší republiky před hrozícím útokem hitlerovského Německa.

Náš areál je unikátní komplex. Obrovská pevnost a další vojenské objekty. Nachází se tu i jeden z největších bunkrů v Čechách s historickou expozicí. V hloubce pak rozsáhlé podzemí. To vše tvořilo součást obranného valu, chránícího naši republiku před hrozícím útokem hitlerovského Německa.

24 000 turistů

Nás navštívilo v roce 2023

3,5 km dlouhá

Celková délka podzemních chodeb a sálů

52 m hluboko

Zavedeme vás hluboko do podzemí

34 let

Střežíme českou historii Stachelbergu

Novinky

Co se u nás aktuálně děje

Úprava hlavně kanonu L1 11.7.2024

Úprava hlavně kanonu L1

Když jsme informovali o tom, že se nám díky podpoře našich fanoušků podařilo v zahraničí získat téměř kompletní originální pevnostní kanon L1, zmínili jsme se, že pro vás budeme mít ještě jedno překvapení. Uplynul od té doby už téměř rok a nyní vám konečně můžeme sdělit o co jde. Rozhodli jsme se, že si necháme hlaveň zbraně upravit pro expanzní střelbu. Díky tomu nebude kanon pouze statický exponát, ale kromě toho, že s ním bude možné volně hýbat, z něj bude možné i vystřelit.

Číst více
Jaký byl sraz vojenské techniky? 19.5.2024

Jaký byl sraz vojenské techniky?

Letošní sraz vojenské techniky jsme si, ostatně jako vždy, velmi užili. Počasí sice nebylo zrovna ideální, ale i tak na akci dorazilo nemálo zajímavé vojenské techniky a bylo na co koukat. Prohlédnout jste si mohli například československé Tatrovky, Pragovky V3S, ale i nejrůznější další vozidla. Velmi zajímavý byl například pásový transportér, který jezdil po našem areálu. Také bylo možné se svézt Tatrou 815 a prohlédnout si výbavu dobrovolných hasiců z nedalekého okolí.

Číst více
Sraz vojenské techniky 2024 11.5.2024

Sraz vojenské techniky 2024

I letos u nás spolek Vojenská vozidla Trutnov pořádá sraz vojenské techniky. Koná se již v sobotu 18.5. Těšit se můžete například na jízdy historickými vojenskými vozidly, bohaté občerstvení a proletět se vrtulníkem. Kromě toho si také můžete prohlédnout ukázky klubů vojenské historie, Tatry z Rallye Dakar, představení složek integrovaného záchranného systému a mnoho dalšího. Samozřejmě budeme mít také otevřeno naše muzeum.

Číst více
Recenze

Jak se vám u nás líbilo

Miloš Konrád

Skvělé místo na odreagování a na několikahodinový výlet. V místě záchody i občerstvení. Na svahu se dá posedět a rozjímat se krajinou. Pozor na malý vstup do pevnosti a na 200 schodů dolů. Není to vhodné pro lidi s omezeným pohybem.

Petr Grmela

Pohraniční pevnosti jsou němými svědky velmi palčivé historie naší republiky. Napsáno o ní bylo mnoho. Dokud neuvidíte Stachelberg - impozantní a přesto nedokončený vojenský objekt, neuvěříte, jakých výkonů byli naši předkové pro obranu své vlasti schopni. Co s tehdejší technikou zvládli na...

Michal Novosad

Neuvěřitelný zážitek! Perfektní výklad od zakladatele spolku, který celou tvrz dával do nynějšího stavu. Doporučuji navštívit všem!!! DĚKUJI :-)

Sledujte naše

Sociální sítě

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

CO V OKOLÍ NAVŠTÍVIT