UPOZORNĚNÍ: Kvůli rekonstrukci silnice je Stachelberg otevřen pouze do 10.7.2022 včetně. Poté bude přes letní prázdniny muzeum bohužel uzavřené.

Stachelberg

Největší moderní pevnost v Čechách, jedna z největších v Evropě

STACHELBERG

Ochránce naší republiky před hrozícím útokem hitlerovského Německa.

Náš areál je unikátní komplex. Obrovská pevnost a další vojenské objekty. Je tu i jeden z největších bunkrů v Čechách s historickou expozicí. V hloubce pak rozsáhlé podzemí. To vše tvořilo součást obranného valu, chránícího naši republiku před hrozícím útokem hitlerovského Německa.

23 000 turistů

Nás navštívilo v roce 2020

3,5 km dlouhá

Celková délka podzemních chodeb a sálů

52 m hluboko

Zavedeme vás hluboko do podzemí

33 let

Střežíme českou historii Stachelbergu

Novinky

Co se u nás aktuálně děje

Stachelberg otevřen pouze do 10.7.2022. 1.7.2022

Stachelberg otevřen pouze do 10.7.2022.

Kvůli rekonstrukci silnice je muzeum Stachelberg otevřeno pouze do 10.7.2022 včetně. Poté bude přes letní prázdniny pevnost bohužel uzavřena. Pokud nás chcete navštívit, neodkládejte to. ;-) Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu!

Číst více
Jaký byl sraz vojenské techniky? 28.5.2022

Jaký byl sraz vojenské techniky?

Podle nás jednoznačně povedený! Spolku Vojenská vozidla Trutnov se podařilo opět dovézt velké množství vojenské techniky a nalákat tak mnoho návštěvníků. Kromě vozidel si návštěvníci mohli například prohlédnout souboj letadel Jak a Messerschmitt, projet se v BVP a dokonce i proletět vrtulníkem. Počasí nám vyšlo krásně, akorát kvůli silnějšímu větru došlo bohužel ke zpoždění příletu vrtulníku i leteckého souboje. Kdo si však počkal, nakonec se dočkal. :) My si akci letos užili a doufáme, že všichni ostatní také. Těšíme se snad zase za rok!

Číst více
Přípravy na sraz vojenské techniky 20.5.2022

Přípravy na sraz vojenské techniky

V posledních dnech v našem areálu probíhaly velké přípravy na sobotní sraz vojenské techniky. Objekty opevnění dostaly novou barvu a celý areál jsme posekali. Velké díky tady patří hlavně Mirkovi, Vlastovi a Pepovi, kteří si veškeré přípravy vzali na starost. Od středy 18. května pak už najíždí první vojenská vozidla, členové spolku Vojenská vozidla Trutnov a jejich kolegové z jiných spolků připravují samotnou akci. Vše dokumentují fotografie níže. Doufáme, že se na sraz těšíte stejně jako my!

Číst více
Recenze

Jak se vám u nás líbilo

helca capova

Tvrz Stachelberg byla velice pěknou zastávkou při naší dovolené. Muzeum i prohlídka podzemí jsou již v provozu (dne 6.6. 2021), jen prohlídka některých řopíků je omezena. Prohlídkový okruh A (podzemí) se absolvuje v helmě a jak na webu tvrzi upozorňují tak dole je zima (doporučuji se přiobléknout...

Michaela Manovà

Tvrz jsme navštívili poprvé. A ačkoli jsme měli štěstí a šla s námi skupina belgických studentů cca 19, tak prohlídka byla velice zajímavá Slečna průvodkyně (Nikola) byla opravdu skvělá. I když musela provázet v dvojjazyčném jazyce, tak byla úžasná a vše zvládla na jedničku. Děkujeme moc....

Martin Peggy

Úplně úžasná prohlídka do útrob tvrze, jen upozorňuji, ze pokud tam jdete v létě, tak dole je fakt kosa (9°C)... Takže kaťata a mikina je nutná! A kdyby jste neměli štěstí na otvírací dobu, tak rozhledna a příroda kolem za to stojí.

Sledujte naše

Sociální sítě

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI