Malé bunkry

Řopíky a úkryt ÚŽ s bezzákluzovým kanonem

Řopík za mobilizace 1938

Najdete ho vyzbrojený a připravený k boji, jak byl za mobilizace československé armády v září 1938. Je vybavený kulomety, periskopy, ručním ventilátorem a další základní výstrojí. Obklopený protipěchotními i protitankovými překážkami.  Objekt je majetkem spolku Stachelberg. Je součástí návštěvnického okruhu, navštívit jej můžete pro prohlídce podzemí.

Řopík jako obrana "železné opony"

Řopík na naší západní hranici znovu aktivovaný v období studené války jako obrana "železné opony". Uvidíte ho s tehdy novou kulometnou výzbrojí z šedesátých let minulého století. Objekt je majetkem spolku Stachelberg. Během sezóny otevřen, vstupné je dobrovolné.

Řopík využitý Němci na jaře 1945

Pevnůstka upravená německou armádou na jaře 1945 k obraně Trutnovska proti postupující sovětské armádě. Je vyzbrojená německým kulometem MG 42 a vybavená provizorní výstrojí. Objekt je majetkem spolku Stachelberg. Otevřen nepravidelně.

Palebné postavení pro bezzákluzový kanón s podzemním úkrytem

Je to ukázka moderního opevnění z šedesátých až sedmdesátých let minulého století na naší západní hranici. Vybetonované palebné postavení pro kanón s podzemním úkrytem pro jeho obsluhu. V tomto úkrytu si můžete prohlédnout expozici spojovací techniky československé armády z let 1918 - 1990. Objekt je majetkem spolku Stachelberg.  Během sezóny úkryt zpřístupněn návštěvníkům, vstupné je dobrovolné.